Неприємні відчуття в районі живота та в нижній частині спини провокуються різними захворюваннями. Вони можуть мати як гострий, і хронічний характер. Запалення часто викликають біль у попереку та внизу живота. Пульсуючі відчуття – симптом підвищеного внутрішнього тиску. У жінок такий симптом спостерігається частіше, ніж у чоловіків. У більшості випадків це пов’язано з гінекологічними проблемами, порушеннями менструального циклу та вагітністю. Варто зазначити, що поставити правильний діагноз під силу лише фахівцю, який попередньо проводить ретельний огляд пацієнта. Крім того, часто потрібні додаткові обстеження. Ниючий біль в спині і в животі детальніше дивіться у цій статті https://vabos.com.ua/bolit-spina-i-zhivit-prichini-likuvannya-sposobi-znyati-bil/.
Чому болить унизу живота і віддає в поперек
Неприємні відчуття, що виникають в районі органів черевної порожнини та іррадіюють у спину, з’являються з різних причин. Достовірно дізнатися про те, чому біль унизу живота віддає в поперек, можна на прийомі у фахівця.
Найбільш поширені причини:
- апендицит;
- Інфекції сечостатевої системи;
- Коліт;
- Кишкові інфекції;
- Пахова грижа;
- Мочекам’яна хвороба;
- Остеохондроз;
- Пухлини органів сечостатевої та травної систем;
- Сколіоз;
- Інсульт;
- Захворювання нирок;
При запаленні апендикса у пацієнта нерідко з’являється озноб. Неприємні відчуття можуть віддавати у будь-який відділ живота, а також у нижню частину спини. Серед збудників захворювань сечостатевої системи – мікоплазми, хламідії, гонококи. При цьому у виділеннях можуть бути сліди крові. У пацієнта збільшується частота сечовипускання. Коліт супроводжується температурою та метеоризмом. При кишкових інфекціях у калі спостерігаються домішки слизу та крові. Збудником може бути паличка сальмонели. У таких випадках потрібно негайно звернутися до лікаря, тому що згодом може розвинутись сепсис.
При пахвинній грижі відбувається защемлення органу, що випинається. Пацієнт відчуває різкий біль, нерідко непритомніє. Може виникнути нудота. При сечокам’яній хворобі неприємні відчуття також віддають у різні відділи черевної порожнини та попереку. Дискомфорт може з’являтися при дегенеративних змінах у хребцях, защемленні нерва. Ці патології визначаються в основному болем у попереку та внизу живота.
Захворювання викликають біль унизу живота та попереку у жінок
Окремо виділимо причини, характерні лише для жінок, пов’язані з патологіями статевих органів. Які у своєму симптомокомплексі проявляються болями в нижній частині живота та попереку. Сюди відносяться:
- міома
- позаматкова вагітність
- загроза викидня
- ендометріоз
- передменструальний синдром
Передменструальний синдром спричинений спастичним скороченням матки. Нерідко біль спровокований хронічним запаленням або спайковим процесом. Погіршити ситуацію можуть збої в гормональній системі. Ендометріоз – патологічний процес у матці, який також проявляється неприємними відчуттями в період місячних.
Якщо жінка вагітна, при фізичних навантаженнях може виникнути небезпека викидня. При цьому виникає поперековий біль, який часто супроводжується кров’янистими виділеннями. Такі самі симптоми зазвичай супроводжують позаматкову вагітність.
Діагностика
Первинне обстеження проводить терапевт чи спеціаліст загальної практики. На підставі отриманих результатів він визначить, до якого лікаря звернутися до пацієнта для подальшого лікування. Є кілька фахівців, які займаються лікуванням патологій, які провокують біль у попереку та внизу живота. Так, при підозрі на проблеми в роботі ШКТ слід записатися на прийом до гастроентеролога. Уролог спеціалізується на лікуванні захворювань сечостатевої системи. Неприємні відчуття в районі пахвини у чоловіків нерідко вимагають консультації вузького фахівця — андролога. Жінкам при підозрі захворювання статевих органів слід піти прийом до гінеколога.
Щоб з’ясувати, чому у пацієнта з’явилися болі внизу живота та болить поперек, лікарю необхідно провести низку лабораторних та інструментальних досліджень. Первинний огляд допомагає встановити попередній діагноз. Якщо пацієнтка – жінка, потрібно визначити, чи є зв’язок із вагітністю та менструацією. Також лікар з’ясовує, чи наростають болі, чи супроводжуються вони ознобом, нудотою та підвищеною температурою тіла. Подальша діагностика включає:
Який лікар може допомогти?
Якщо у вас з’явився біль унизу живота та попереку, вам слід звернутися до лікаря наступної спеціальності:
ТЕРАПЕВТ
який поставить правильний діагноз. Після огляду лікар призначить необхідну у вашому випадку діагностику. Деякі захворювання складно діагностувати так би мовити “на око”. Тому потрібно довіритись лікарю при призначенні досліджень. Після всіх аналізів лікар зможе скласти правильний курс лікування. Запам’ятайте: точна діагностика та правильний діагноз – вже 50% успіху в лікуванні!