Чим шкідливе пиво влітку

Чим шкідливе пиво влітку

У спекотний день зростає спокуса вгамувати спрагу прохолодним пивом. Чим небезпечне вживання хмільного напою у спеку? Є наслідки, про які важливо пам’ятати, вирішуючи освіжитися пивом у спекотний літній день.

Зневоднення

Пиво містить етанол – речовина, яка, крім інших ефектів, посилює потовиділення. Скільки алкоголю в пиві дивіться тут https://sunduk-pub.kiev.ua/?p=8538. Крім того, напій має сечогінну дію. Вживаючи пиво, людина не заповнює запаси рідини в організмі, а навпаки втрачає їх.

Підвищення ризику теплового удару та збільшення навантаження на серце та судини

Роблячи перші ковтки крижаного пива, можна відчути прохолоду, що освіжає. Цей ефект пов’язаний з тим, що судини на якийсь час звужуються через те, що напій холодний.

Але приємні відчуття проходять майже миттєво – етанол, що міститься в пиві, розширює судини, змушуючи серце битися частіше та прискорюючи кровотік. В результаті після вживання напою людина відчуває жар навіть якщо перебуває в тіні.

Крім того, через частого сечовипускання та підвищеного потовиділення з організму виводяться натрій та калій – електроліти, важливі для нормальної роботи серця. Ось чому пацієнтам із серцево-судинними патологіями потрібно відмовитися від пива.

Люди, які перебувають у стані алкогольного сп’яніння, часто не помічають теплового удару та не отримують своєчасної медичної допомоги. Це пов’язано з тим, що етанол притупляє біль і з тим, що симптоми стану схожі на прояви алкогольної інтоксикації:

  • Сухість в роті
  • Головні болі
  • Запаморочення
  • Нудота

Чим шкідливе пиво влітку

Відключення критики та підвищення ризику нещасних випадків

У МНС зазначають, що кожна третя людина, яка потонула, перебувала в стані алкогольного сп’яніння.

Це з тим, що під впливом етанолу люди забувають про обережність, переоцінюють свої сили, запливають на глибину. Не кажучи вже про те, що алкоголь і пиво зокрема порушує координацію, швидкість реакції, дихання. У такому стані захлинутися та потонути дуже легко.

Недарма кажуть, що п’яний у воді — наполовину утопленик. При вживанні алкоголю купання категорично заборонено.

Посилення наявних захворювань

Від пива рекомендується відмовитися всім, але особливо небезпечне воно для людей молодше 18-ти років, вагітних і жінок, що годують, а також при:

Хвороби системи травлення (гастрити, виразки, панкреатит та ін.)

Цукровому діабеті та інших ендокринних порушеннях

Серцево-судинні захворювання (у тому числі гіпертонії)

Ризик важкої алкогольної інтоксикації та розвитку залежності

Багато хто вважає пиво нешкідливим, «слабким» напоєм, пустощами. Водночас, залежно від його міцності, за вмістом етанолу 0,5 л пива еквівалентно 50-150 мл горілки.

Багато любителів напою навіть не підозрюють, що вони алкоголіки. “Я ж тільки пиво п’ю”.

Але, як правило, залежність починається із вживання слабоалкогольних напоїв. Це свого роду «наркотик входження». Потім людина переходить на міцніший алкоголь. Або спивається тільки пивом, вживаючи етанолу стільки, скільки інший отримує з кількох пляшок горілки.

Не має значення, наскільки міцний алкоголь ви п’єте. У ваш організм у будь-якому випадку надходить етанол, а отже, наслідки будуть однаковими.

Якщо хочете освіжитися в спеку, не нашкодивши здоров’ю, замініть пиво напоями, що заповнюють запас електролітів, втрачених з потом: мінеральною водою, морсом, компотом, квасом.